Festyny

Z wielu form działania, Fusion upatrzyło sobie formę „wychodzenia na zewnątrz”, czyli wychodzenia do innych, inicjowania kontaktu, spędzania czasu na zabawie, w rozmowach, na zajęciach sportowych i konkursach.

Festyny społecznościowe Fusion to budowanie relacji sąsiedzkich oraz wzmacnianie społeczności lokalnej, w oparciu o unikalną formułę Open Crowd Festivals© opracowaną przez Fusion International.
Festyny, organizowane na placach i podwórkach, zwłaszcza w uboższych dzielnicach miasta są  aktywnością skierowaną w stronę dzieci i młodszej młodzieży, lecz gromadzą również ich opiekunów i rodziców, po części angażujących się w zabawę i rozmowy. Festyny to przede wszystkim twórcze i oryginalne stoiska, przy których dzieci zajęte są zabawą – chodzeniem na szczudłach, malowaniem twarzy, własnoręcznym tworzeniem małych zabawek, czy dekorowaniem wypieków. Czas spędzany przy stoiskach przerywany jest kilkakrotnie wspólnymi aktywnościami, np. przeciąganiem liny czy konkursami angażującymi większą ilość dzieci.

Fusion Polska organizuje festyny oraz szkoli zespoły wolontariuszy – osób chętnych do zintegrowania formuły Open Crowd Festivals© w swoim środowisku. Festyny i szkolenia są bezpłatne – uczestnicy pokrywają jedynie koszt wyposażenia swojego wydarzenia.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o formule festynu, lub chciałbyś zorganizować takie wydarzenie w swojej okolicy, skontaktuj się z nami.